فرهنگ عامیانه باغ – با خاک شروع می شود

باغبانی همانطور که امروزه می دانیم آن چیزی نیست که در قرن های گذشته بوده است. کاشت غذا برای زنده ماندن ضروری بود. باغ زینتی برای لذت مدرن تکامل یافته است.

کشاورزان به دنبال رنگ و خوی آسمان ، رفتار حیوانات و گیاهان و درختان بودند تا بهترین زمان برای کاشت بذر را تعیین کنند. ریتم های جهان و فصل ها به عنوان راهنمای آنها عمل می کنند. آنها تکنیکهایی را ابداع کردند که به آنها خوب خدمت می کرد و آنها را به نسلهای آینده خاک انتقال می دادند “به اندازه کافی سبک ، ریشه دار ، محکم باقی می ماند.” موفقیت در باغ با خاک آغاز می شود. ریشه ها برای بدست آوردن آب و هوا به فضای زیادی نیاز دارند. خاک باید بتواند مواد مغذی کافی برای ریشه ها ذخیره کند.

یک باغبان قبل از کاشت باید شرایط خاک را بداند. یک قطعه ضعیف از زمین قیمت گل آزالیا را می توان با تولید و اصلاح مناسب خاک به تولید یک باغ سرسبز تبدیل کرد.

دسته های خاک:

شنی: توده های سبک ذراتی که به هم چسبیده نیستند. ریشه ها می توانند آب و هوا را به راحتی دریافت کنند ، اما مواد مغذی کافی ندارند. برای گیاهان آلپ و برخی گیاهان مانند اسطوخودوس ، ترخون ، آویشن و سبزیجات ریشه ای مانند هویج ، پیاز و غیره مفید است.

رس: ذرات معدنی با فاصله کمی برای ریشه گرفتن هوا و آب بهم می چسبند. این مواد مغذی را به خوبی ذخیره می کند اما دستیابی به آنها برای ریشه ها دشوار است. این خاک تمایل به غرقاب شدن دارد و هنگام خشک شدن ترک های سختی دارد. برای گیاهان ریشه دار مانند نعناع ، گیاه ، لوبیا ، سیب زمینی مفید است. گلابی و مانند آن.

لوم: مخلوط ذرات ریز و درشت زهکشی مطلوبی را ایجاد می کند و مواد مغذی را به خوبی ذخیره می کند. بیشتر گیاهان باغچه به خوبی رشد می کنند.

روش های ساده آزمایش خاک: نمونه ای از خاک را در یک ظرف شیشه ای قرار دهید. آب اضافه کنید ، خوب تکان دهید و بگذارید تا ته بگیرد. شن و ماسه در ته شیشه ته نشین می شود ، خاک رس دارای یک لایه نازک از آب است که با خاک غلیظ پوشانده شده است.

آزمایش دست: یک مشت برداشته و آن را بین انگشت خود بچرخانید و آن را به صورت گلوله درآورید. اگر به هم نچسبد ، احتمالاً شنی است. اگر احساس سنگریزی کند اما به شکل توپ درآید ، احتمالاً لوم است. اگر چسبناک است ، همانطور که انگشت شست خود را مالش می دهید سطح را به یک درخشش بمالید. شما یک مشت خاک رس دارید.

بهسازی خاک: خاک ضعیف و زهکشی بد: در پاییز و بهار در کمپوست حفر کنید. یا از مالچ در بالای زمین استفاده کنید تا رطوبت را حفظ کنید در حالی که مواد مغذی به آهستگی در عمق بیشتری نفوذ می کنند. کودهای پوسیده را برای سبزیجات و گیاهان زینتی در زمین حفر کنید. از کود روی هویج یا گیاهان ریشه دار و عمیق استفاده نکنید زیرا ریشه ها به جای پایین آمدن در خاک از کود تغذیه می کنند. کود کود خوبی است ، فقط از کود پوسیده خوب استفاده کنید.

کمپوست خوش شانس برای کسانی که قادر به ساختن کمپوست خود هستند. قلمه چمن ، کود ، علف های هرز جوان ، مخلوط با ضایعات میوه و سبزیجات ، کیسه های چای ، گل های قدیمی ، هرس و کود حیاط مزرعه برای کمپوست مفید است.